«

»

Maj 25 2013

Wydrukuj to Wpis

Już we wrześniu…

czrne„Gdy się znalazłem w kręgu piosenki turystycznej, było mi wszystko jedno co się tam śpiewa, czy o górach, czy Dylana, czy Beatlesów – chodzi o to, żeby razem śpiewać, żeby być ze sobą przy tym śpiewaniu bo ono jest funkcją wspólnego bytowania” – Tak kiedyś powiedział WOJTEK BELLON i tak właśnie jest co roku w parowozowni na stacji Jędrzejowskiej Ciuchci.

Zapraszamy do współpracy przy produkcji II Spotkań z Piosenką Turystyczną I Poetycką „Wagonowe Tra la Ciuchci Express Ponidzie” Jest szansa wesprzeć to wydarzenie kulturalne, które niebawem stanie się znaczącym na mapie Polski. Zyskujemy coraz więcej sympatii od czołowych artystów. W naszym pociągu do wiersza piosenki – jadą już z nami m.in : Adam Ziemianin, Grupa U Studni, Wojtek Jarociński, Ola Kiełb, Wołosatki, Ela Adamiak.

W tym roku w dniu 06 września 2013 r. planowany jest Koncert Otwierający Artura Andrusa. Natomiast w dniu 07 września 2013 r. wystąpią min Jerzy Filar (artysta współpracujący z Jackiem Cyganem autor przebojów „Samba Sikoreczka” czy „Za szybą”), zespół „Śrubki” z liderem Michałem Jurkiewiczem,  Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska oraz zespół Do Góry Dnem. Imprezy towarzyszące to: edukacyjne działania ekologiczne (m.in, warsztaty Bokashi), wystawa malarstwa abstrakcyjnego Artura Smerkowskiego w  zabytkowej XIX wiecznej kuźni oraz „Wierszowagon” gdzie będzie można usiąść, poczytać i posłuchać wierszy poety Adama Ochwanowskiego, a także porozmawiać z autorem. W tym roku odbędzie się w ramach Spotkań także konkurs dla młodych wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej pod nazwą POCIĄG DO PIOSENKI.  Przewodniczącą jury będzie Elżbieta Adamiak a wykonawcy walczyć będą o trofeum – ZŁOTY TENDER i udział w koncercie wieczornym.

Zależy nam aby nasze Spotkania promowały także walory turystyczne Ponidzia i Ziemi Jędrzejowskiej.

Zapraszamy osoby, firmy, którym bliska jest piosenka i te specyficzne „ciuchciowe klimaty” a chcieliby się włączyć finansowo lubi udzielając pomocy logistycznej o kontakt ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych Pro Persona lub koordynatorem przedsięwzięcia Ireneuszem Ślusarczykiem. Pozdrawiamy 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=bcjykU9_O18

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress