«

»

Wrz 21 2014

Wydrukuj to Wpis

III edycja Wagonowych Spotkań 2014

wal12Kolejna, trzecia już edycja Wagonowych spotkań odbyła się w dniach 5 i 6 września 2014 r. i podobnie jak w latach poprzednich latach w urokliwej Parowozowni na terenie jędrzejowskiej kolejki wąskotorowej.

Spotkania rozpoczęły się w piątek koncertem Andrzeja Poniedzielskiego – poety, autora tekstów piosenek, humorysty oraz twórcy scenariuszy. W tym dniu w parowozowni wystąpili również: Michał Jurkiewicz, lider zespołu „Śrubki” i jego żona Agnieszka oraz zespół „Browar Żywiec”.

Kolejny dzień spotkań rozpoczął się konkursem „Pociąg do piosenki”, przeznaczonyzyc33m dla amatorów piosenki poetyckiej z całej Polski. Przewodniczącą jury była Pani Elżbieta Adamiak, wielka dama polskiej piosenki poetyckiej. Tegoroczny konkurs wygrał, zespół FOSa z Ostrowa Wielkopolskiego który otrzymał główną nagrodę „Złoty Tender” i zaproszenie do wieczornego koncertu. Jurorzy postanowili przyznać również dwa wyróżnienia: dla zespołu Huncwot oraz dla Adrianny Jendroszek i Wiesława Ciecieręgi.

wal10Wieczorny koncert finałowy rozpoczął hymn „Spotkań” w wykonaniu i aranżacji znakomitego muzyka, Przyjaciela Spotkań Jerzego Filara.
Na scenie zaprezentowali się: Ernest Kozakowski z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie, grupa „Bez Jacka”, zespół „Strych Dziadka Hieronima”, wspomagany muzykami ze Spontanicznej Akcji Muzycznej „Różowa Drezyna”, poeta Adam Ziemianin, Jerzy Filar, zespół „Wołosatki”, laureat zeszłorocznego konkursu „Pociąg do piosenki” Piotr Kędziora ze Starachowic oraz Piotr Bukartyk z zespołem. zyc3

Trzecia edycja Spotkań miała też szereg imprez towarzyszących. W kuźni swoje prace, przedstawiające pejzaże Ponidzia, prezentowali członkowie Jędrzejowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W „Wierszowagonie”, można było posłuchać poezji Adama Ziemianina oraz podziwiać fotografie Piotra Walerona. Rozdawane były odblaski i promowany był numer alarmowy 112 w ramach programu wojewody świętokrzyskiego „Razem bezpieczniej”.

zyc43W tym roku po raz pierwszy imprezie towarzyszył jarmark ekologiczny, który miał pokazać mieszkańcom pomysły i sposoby na zdrowy tryb życia. Jarmarkowi towarzyszyła wystawa fotografii autorstwa Mariusza Łężniaka i Piotra Życińskiego. Fotografie zrobione zostały na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej stylizowane na stuletnie zdjęcia pokazujące życie w tym okresie. Na fotografiach w roli modelek i modeli można było zobaczyć osoby z Jędrzejowa i okolic. Dwudniową imprezę poprowadził Michał Morelowski.

Paulina Ligęza

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress