«

»

Paź 07 2016

Wydrukuj to Wpis

5 Festiwal Pociąg do Piosenki 2016

_MG_9224Plejada gwiazd rodem z poetyckiej „Krainy Łagodności” w oparach parowozowego dymu na autentycznej stacji stuletniej kolejki wąskotorowej – tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas 5. Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej „Pociąg do piosenki” w Jędrzejowie.

2 i 3 września juz po raz piąty na stacji Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej Ciuchcia Expres Ponidzie w Jędrzejowie spotkali sie fani piosenki turystycznej i poetyckiej. Jak co roku Festiwal „Pociąg do piosenki” urzeka przede wszystkim miejscem, gdzie się odbywa – hala starej wagonowni, stary parowóz i kolejowe zaplecze stuletniej kolejki wąskotorowej – nadają koncertom niepowtarzalny klimat.

W pierwszym festiwalowym dniu, oprócz stałego punktu programu, jakim od pięciu lat jest konkurs piosenki poetyckiej i turystycznej, świętowaliśmy jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Elżbiety Adamiak i Jerzego Filara. Koncert „40 lat minęło łagodnie” poprowadził  Artur Andrus. _MG_9262

Na scenie nie zabrakło stałego gościa festiwalu w Jędrzejowie – poety Adama Ziemianina, który zaproszał wszystkich do „Wierszowagonu”, gdzie można było spotkać się poetą i posłuchać jego wierszy w Wierszomacie.

Piątkowy wieczór zakończyły tańce z zespołem „Pozytywnie Nakręceni” z Pińczowa.

Sobota 3 września upłynęła pod znakiem ekologii. Odbył się jarmark ekologiczny „Pociąg do natury”, podczas którego lokalni wytwórcy przedstawiali swoj wyroby. Odbyły również się warsztaty bokashi, oraz wystawy laureatów konkursów plastycznego i fotograficznego realizowanych w ramach projektu „Pociąg do natury – edukacja ekologiczne społeczności lokalnej”, współfinansowanego z środków WFOŚiGW w Kielcach

PENT3053 fot.Mariusz ŁężniakNatomiast w wieczorem w koncercie „zegarMISTRZOWIE” usłyszeliśmy Tadeusza Woźniaka, Piotra Woźniaka i Jacka Kleyffa.

Wystąpił też laureatka ubiegłorocznego konkursu piosenki Mariola Konieczna.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress